GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 10656231
*
nr 1065 6231
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 22 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:05:41
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
-
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31
-
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:35
-
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:36
-
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
*
Vas
nr 1065 6231
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 22 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48 -
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:31 -
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:35 -
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:36 -
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13



